Sommaren är här!

5 Juni – 15 Aug: Öppet Ons och Tors 14:00-21:00

Varje Ons. och Tors. hela sommaren kör vi starter i sommartävlingen 18:00 samt 19:30.

mer info under ”sommartävling 2019”.

 

Läs mer

Slutspel

Vinnare Halligan Våren 2018

IBK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Final
IBK vs Nytt Namn
363   348
     
     
Semifinal
BP2 vs Nytt Namn
454   468
     
     
Kvartsfinal
The Preachers vs Nytt Namn
425   456

 

Karusellen
Plac. Lag Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 6 Totalt
1 IBK 431 519 365 395 428 486 2624
2 BP2 381 525 432 471 390 377 2576
3 The Preachers 406 411 402 442 415 415 2491
4 Nytt Namn 494 381 367 405 419 413 2479
5 LFC Poolarna 434 431 384 366 434   2049
6 CAST 374 401 384 449 375   1983
7 Split Happens 388 448 389 356     1581
8 Slit och släng 402 403 398 363     1566
9 Bad Personal 401 423 336       1160
10 Odenverken 403 383 324       1110
11 Dirty Dancing 412 377         789
12 Staten och kommunalen 397 366         763
13 CCCP 382           382
14 MM 366           366
15 KalleX 350           350
16 Drei Trocaderos 342           342

 

Lördagskvalet
Plac Lag Bana Tid Slagning
1 LFC Poolarna 9 16:30 1375
2 BP2 1 15:00 1310
3 The Preachers 11 16:30 1296
4 KalleX 16 15:30 1250
5 Staten och kommunalen 1 17:00 1240
6 Nytt Namn 1 16:00 1228
7 Slit och släng 5 16:00 1217
8 IBK 4 17:00 1199
9 CCCP 16 16:30 1193
10 Split Happens 6 16:00 1189
11 Bad Personal 3 15:00 1185
12 Drei Trocaderos 8 17:00 1182
13 MM 15 15:30 1180
14 Odenverken 7 17:00 1178
15 CAST 6 15:00 1173
16 Dirty Dancing 7 15:00 1171
17 RasmusViktor 2 16:00 1166
18 MIC 2 17:00 1159
19 Sengångarna 3 16:00 1147
20 Steg för steg 7 16:00 1145
21 Boll i bompa 5 15:00 1144
22 Team Häger 10 16:30 1144
23 Strike 8 16:00 1140
24 Far o Söner 15 16:30 1131
25 Elvärket 8 15:00 1126
26 FMP 10 15:30 1126
27 ToMa 13 16:30 1125
28 Vad Hände 14 16:30 1121
29 Modoiterna 6 17:00 1119
30 Kör på det 5 17:00 1118
31 GoodAngelz 11 15:30 1113
32 Lorentzonz 14 15:30 1109
33 Glory Bowl 3 17:00 1101
34 Kitten o Fredde 12 15:30 1091
35 LisElin 13 15:30 1087
36 Falleralla 9 15:30 1060
37 Skywalker 4 16:00 1043
38 Besikta 4 15:00 1037
39 The Screensers 12 16:30 995
40 Apo United 2 15:00 967

 

64 lag spelar 3 serier.
Vid ändrig/avhopp av tid hör av er så fort som möjligt.Starttiderna för Fredagskvalet Start 17:00

32 bästa lagen går vidare till nästa steg och spelar 3 serier.



Plac. 1 – 16 Spelar ca 22:30

Plac. 17 – 32 Spelar ca 21:30


16 bästa lagen går vidare till nästa steg och spelar 1 serie.

Starttid ca. 23:30

10 Bästa går vidare till lördagen.

Klara lag Lördag
Plac. Lag
1 Far o Söner
2 CCCP
3 Staten och kommunalen
4 MIC
5 Glory Bowl
6 IBK
7 Kör på det
8 KalleX
9 Odenverken
10 Drei Trocaderos

 

Fredagskvalet Omg 3
Plac. Lag Slagning
1 Far o Söner 471
2 CCCP 459
3 Staten och kommunalen 459
4 MIC 432
5 Glory Bowl 430
6 IBK 409
7 Kör på det 392
8 KalleX 387
9 Odenverken 372
10 Drei Trocaderos 364
11 LFC Poolarna 363
12 Mulligan 341
13 Team Ström 340
14 Yrebodh 331
15 PGG 324
16 GoT 317

 

Plac. Lag Slagning Bana
1 CCCP 1307 1
2 Staten och kommunalen 1304 2
3 Far o Söner 1285 3
4 Drei Trocaderos 1281 4
5 Mulligan 1264 5
6 GoT 1238 6
7 IBK 1237 7
8 Team Ström 1227 8
9 Glory Bowl 1225 9
10 LFC Poolarna 1223 10
11 Odenverken 1206 11
12 KalleX 1200 12
13 Kör på det 1191 13
14 PGG 1190 14
15 Yrebodh 1188 15
16 MIC 1185 16
17 Be Unstoppable 1185 16
18 Inte så noga 1181 2
19 Aspiranterna 1178 3
20 Sköna Bönor 1162 4
21 Team ET 1152 5
22 RL:s Allfix 1147 6
23 Lemonkurd 1131 7
24 The Sharks 1115 8
25 Bortalaget 1113 9
26 Cas Bolos FF 1096 10
27 J.F.K 1083 11
28 Med och utan H 1081 12
29 Pellviks 1076 13
30 GT 1068 14
31 bkbok@again.se 1065 15
32 Sweboss 1046 16

 

 

Fredagskvalet Omg 1
Plac. Lag Slagning
1 Lemonkurd 1403
2 CCCP 1375
3 Glory Bowl 1290
4 Far o Söner 1276
5 LFC Poolarna 1273
6 J.F.K 1263
7 MIC 1260
8 Aspiranterna 1250
9 Bortalaget 1247
10 Pellviks 1229
11 Team Ström 1219
12 Sweboss 1204
13 bkbok@again.se 1193
14 KalleX 1191
15 Med och utan H 1189
16 GoT 1189
17 Be Unstoppable 1187
18 Odenverken 1186
19 Sköna Bönor 1184
20 Staten och kommunalen 1179
21 Yrebodh 1177
22 PGG 1175
23 RL:s Allfix 1175
24 IBK 1168
25 Kör på det 1160
26 Cas Bolos FF 1152
27 GT 1147
28 Team ET 1145
29 Inte så noga 1145
30 The Sharks 1142
31 Mulligan 1134
32 Drei Trocaderos 1133
33 Ehn-Holgersson 1129
34 2xPeter 1124
35 JAS 1123
36 Hawaii 1123
37 Peking Fans 1119
38 Ca´s Bolos HM 1114
39 Hunnarumpen 1113
40 Fråga Jens 1111
41 Kommunal IF 1111
42 Ersättarna 1103
43 Västerbo 3 1094
44 Nipples 1092
45 Klimpararna 1091
46 Tilix 1090
47 Stenrik 1087
48 Call and we play 1086
49 Stigs Måleri 1086
50 L.K.C 1085
51 Amicorum 1085
52 JDS 1084
53 All Round 1082
54 Team Ålleberg 1075
55 Lila Tequila 1072
56 Bra på annat 1070
57 GladPack 1061
58 TBN´s Åkeri 1 1060
59 Friends 1057
60 Spare Me 1034

Starttiderna för Lördagsfinalen Start 15:00

Vid ändrig/avhopp av tid hör av er så fort som möjligt.

40 lag spelar 3 serier, dem 16 bästa går vidare till karusellen.

 

Lag Bana Tid
BP2 1 15:00
Apo United 2 15:00
Bad Personal 3 15:00
Besikta 4 15:00
Boll i bompa 5 15:00
CAST 6 15:00
Dirty Dancing 7 15:00
Elvärket 8 15:00

 

Falleralla 9 15:30
FMP 10 15:30
GoodAngelz 11 15:30
Kitten o Fredde 12 15:30
LisElin 13 15:30
Lorentzonz 14 15:30
MM 15 15:30
Modoiterna 16 15:30

 

Nytt Namn 1 16:00
RasmusViktor 2 16:00
Sengångarna 3 16:00
Skywalker 4 16:00
Slit och släng 5 16:00
Split Happens 6 16:00
Steg för steg 7 16:00
Strike 8 16:00

 

Tallrot 9 16:30
Team Häger 10 16:30
The Preachers 11 16:30
The Screeners 12 16:30
ToMa 13 16:30
Vad Hände 14 16:30
Lag från Fredagskvalet 15 16:30
Lag från Fredagskvalet 16 16:30

 

Lag från Fredagskvalet 1 17:00
Lag från Fredagskvalet 2 17:00
Lag från Fredagskvalet 3 17:00
Lag från Fredagskvalet 4 17:00
Lag från Fredagskvalet 5 17:00
Lag från Fredagskvalet 6 17:00
Lag från Fredagskvalet 7 17:00
Lag från Fredagskvalet 8 17:00

 

 

X
X