Nu kör vi för fullt!

Nu gäller de ordinarie öppettiderna!

Läs mer

Våren 2019 – Slutspel

Lördagsfinalen Resultat:

Vinnare Dirty Dancing!!

 

Lördagsfinalen Stegfinal
Plac.         Resultat
Kvart   King n Queen vs Lorentzonz 2 380 – 358
Semi   LFC Poolarna vs King n Queen 387 – 421
Final   Dirty Dancing vs King n Queen 393 – 362

 

 

Lördagsfinalen Karusell
Plac.   Lag Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 6 Total
1   Dirty Dancing 386 457 406 448 449 400 2546
2   LFC Poolarna 426 433 406 398 359 462 2484
3   Ca’s Bolos HM 393 402 477 409 417 368 2466
4   King n Queen 382 388 372 470 426 369 2454
5   Lorentzonz 2 400 358 375 388 394 439 2354
6   MIC 429 367 409 454 339 1998
7   Bortalaget 427 406 441 373 1647
8   Pellviks 394 399 423 315 1531
9   Team Tuba 443 444 353 1240
10   Klothövve 455 374 362 1191
11   PGG 416 357 773
12   Team Akrawi 379 342 721
13   Strikejärnen 358 358
14   KalleX 348 348
15   Team Hellson 339 339
16   Buffelvind 331 331

 

Lördagskvalet (3 serier) 32 → 16
Plac.   Lag Bana Tid Resultat
1 Team Tuba 13 16:30 1350
2 Bortalaget 3 17:00 1307
3 Pellviks 5 16:00 1267
4 Dirty Dancing 16 15:30 1267
5 CA´s Bolos HM 10 15:30 1244
6 LFC Poolarna 11 15:30 1232
7 Strikejärnen 1 16:00 1207
8 Team Akrawi 11 16:30 1207
9 Klothövve 10 16:30 1205
10 Lorentzonz 2 8 17:00 1203
11 MIC 7 17:00 1196
12 PGG 14 16:30 1189
13 Buffelvind 5 17:00 1177
14 KalleX 2 16:00 1176
15 King n Queen 8 16:00 1176
16 Team Hellson 2 17:00 1169
17 Team Ström 9 16:30 1159
18 IBK 12 16:30 1156
19 MatzHannu 15 15:30 1153
20 Boll i bompa 3 16:00 1152
21 Amicorum 6 16:00 1139
22 Ljushövvena 16 16:30 1139
23 V40 14 15:30 1137
24 Brynäsarna 6 17:00 1117
25 Grevens 15 16:30 1116
26 All Round 12 15:30 1104
27 Leksingarna 1 17:00 1092
28 RL:s Allfix 13 15:30 1082
29 Drei Trocaderos 4 16:00 1070
30 PoM 9 15:30 1063
31 Peltor 4 17:00 1059
32 Call and we play 7 16:00 997

 

Fredagskvalet (3 serier) 56 → 32
Plac.   Lag Resultat
1   IBK 1340
2   PGG 1314
3   Team Tuba 1282
4   Drei Trocaderos 1282
5   MT 1282
6   CA´s Bolos FF 1277
7   Team Akrawi 1271
8   Grevens 1256
9   Team Dagens Dubbel 1221
10   Klothövve 1205
11   Sköna Bönor 1198
12   Team Ström 1197
13   JAS 1191
14   L.K.C 1190
15   HOLIS 1189
16   Ehn-Holgersson 1189
17   Staten och Kommunalen 1189
18   Uffes Boys 1187
19   Frogs 1178
20   Ljushövvena 1171
21   Stigs Måleri 1167
22   CA´s Bolos AB 1166
23   Sveboss 1166
24   Odenverken 1161
25   Falleralla 1160
26   Kommunal IF 1154
27   Bra på annat 1148
28   Lorentzonz 1143
29   GT 1138
30   Elvärket 1137
31   KIF Joker 1131
32   Lorentzonz 3 1127
33 SOLES 1123
34 Team Ålleberg 1122
35 Ullene 1121
36 Friends 1101
37 Lila Tequila 1086
38 Bad Personal 1085
39 Beijing 1084
40 Flipp Flopp 1076
41 The Preachers 1073
42 Kitten o Fredde 1066
43 Mjuka Grabbar 1062
44 Schakt o Kanal 1049
45 Ersättarna 1046
46 DoJan 1034
47 Västerbo 3 1028
48 21:an 994
49 Inte så noga 957
50 J.F.K 956
51 Aspiranterna 928
52 INGET LAG 0
53 Concrete 0
54 INGET LAG 0
55 INGET LAG 0
56 INGET LAG 0

 

Fredagskvalet Resultat:

32 bästa lagen går vidare till nästa steg och spelar 3 serier.

Plac.     Resultat
1 IBK 1351
2 Ljushövvena 1311
3 Frogs 1310
4 Team Tuba 1262
5 KIF Joker 1231
6 Klothövve 1225
7 Bra på annat 1222
8 Lorentzonz 1216
9 PGG 1194
10 MT 1191
11 Team Akrawi 1188
12 Drei Trocaderos 1175
13 Grevens 1162
14 Lorentzonz 3 1155
15 Team Ström 1151
16 JAS 1150
17 Sköna Bönor 1134
18 Team Dagens Dubbel 1133
19 Sveboss 1120
20 Elvärket 1112
21 CA´s Bolos FF 1105
22 Kommunal IF 1104
23 Odenverken 1103
24 L.K.C 1102
25 Uffes Boys 1100
26 Ehn-Holgersson 1098
27 CA´s Bolos AB 1096
28 GT 1091
29 Falleralla 1083
30 Stigs Måleri 1053
31 HOLIS 1033
32 Staten och Kommunalen 998

16 bästa lagen går vidare till nästa steg och spelar 1 serie.



Starttid ca. 23:30

Plac.     Resultat
1   Team Ström 460
2   Klothövve 454
3   Team Akrawi 433
4   IBK 416
5   Team Tuba 416
6   PGG 410
7   Grevens 409
8   Ljushövvena 396
9   Drei Trocaderos 394
10 Lorentzonz 387
11 Bra på annat 375
12 KIF Joker 360
13 JAS 359
14 Frogs 354
15 Lorentzonz 3 354
16 MT 353

De 8(9) högsta lagslagningarna går vidare till lördagen.

Plac.     Resultat
1   Team Ström 460
2   Klothövve 454
3   Team Akrawi 433
4   IBK 416
5   Team Tuba 416
6   PGG 410
7   Grevens 409
8   Ljushövvena 396
9   Drei Trocaderos 394

Lördagsfinalen

Vid ändrig/avhopp av tid hör av er så fort som möjligt.

32 lag spelar 3 serier, dem 16 bästa går vidare till karusellen.

Starttiderna för Lördagsfinalen Start 15:30

Lördagskvalet (3 serier) 32 → 16
Plac. Lag Bana Tid Resultat
1 PoM 9 15:30
2 CA´s Bolos HM 10 15:30
3 LFC Poolarna 11 15:30
4 All Round 12 15:30
5 RL:s Allfix 13 15:30
6 V40 14 15:30
7 MatzHannu 15 15:30
8 Dirty Dancing 16 15:30
9 Strikejärnen 1 16:00
10 KalleX 2 16:00
11 Boll i bompa 3 16:00
12 Drei Trocaderos 4 16:00
13 Pellviks 5 16:00
14 Amicorum 6 16:00
15 Call and we play 7 16:00
16 King n Queen 8 16:00
17 Team Ström 9 16:30
18 Klothövve 10 16:30
19 Team Akrawi 11 16:30
20 IBK 12 16:30
21 Team Tuba 13 16:30
22 PGG 14 16:30
23 Grevens 15 16:30
24 Ljushövvena 16 16:30
25 Leksingarna 1 17:00
26 Team Hellson 2 17:00
27 Bortalaget 3 17:00
28 Peltor 4 17:00
29 Buffelvind 5 17:00
30 Brynäsarna 6 17:00
31 MIC 7 17:00
32 Lorentzonz 2 8 17:00

 

X
X