Finalerna spelas Fredag och Lördag 10 & 11 December.
Start 17:00 på Fredag & 10:00 på Lördag.
Wildcard spelas Torsdag 2 December till Torsdag 9 December kl. 18:00
Boka en bana och spela 3 serier med hcp, de sex lag med högsta slagningar går till Fredagsfinal.
Lördagsfinal:
Kvartsfinal: | |
Sexstrike | 409 |
Vänsterbull | 375 |
Semifinal: | |
Pappan & Pizzan | 410 |
Sexstrike | 392 |
Final: | |
Magpies Kanoner | 398 |
Pappan & Pizzan | 402 |
Karusell:
Karusell | Serie 1 | Serie 2 | Serie 3 | Serie 4 | Serie 5 | Serie 6 | Totalt: | |
1 | Magpies Kanoner | 406 | 439 | 397 | 409 | 454 | 407 | 2512 |
2 | Pappan & Pizzan | 416 | 410 | 468 | 442 | 376 | 397 | 2509 |
3 | CA Bolos PT | 410 | 493 | 432 | 379 | 457 | 333 | 2504 |
4 | Sexstrike | 400 | 356 | 407 | 399 | 379 | 462 | 2403 |
5 | Vänsterbull | 427 | 340 | 337 | 416 | 409 | 450 | 2379 |
6 | Team Lod | 380 | 386 | 357 | 392 | 374 | 1889 | |
7 | Peax | 446 | 503 | 480 | 349 | 1778 | ||
8 | JoRo | 383 | 461 | 422 | 373 | 1639 | ||
9 | IBK | 349 | 382 | 392 | 1123 | |||
10 | Bad Personal | 367 | 409 | 326 | 1102 | |||
11 | Eliit | 420 | 375 | 795 | ||||
12 | Trippel X | 411 | 336 | 747 | ||||
13 | Skywalkers | 387 | 387 | |||||
14 | Frogs 2 | 357 | 357 | |||||
15 | All Round | 343 | 343 | |||||
16 | Lundin | 341 | 341 |
Omgång 1:
Lördagsfinal | Resultat | ||
1 | Vänsterbull | 1270 | 10 |
2 | Peax | 1258 | 9 |
3 | Eliit | 1241 | 14 |
4 | All Round | 1232 | 3 |
5 | Bad Personal | 1229 | 4 |
6 | JoRo | 1208 | 2 |
7 | Sexstrike | 1207 | 11 |
8 | Pappan & Pizzan | 1203 | 12 |
9 | Skywalkers | 1202 | 16 |
10 | Frogs 2 | 1197 | 13 |
11 | Trippel X | 1186 | 8 |
12 | CA Bolos PT | 1184 | 5 |
13 | Team Lod | 1174 | 6 |
14 | IBK | 1171 | 1 |
15 | Magpies Kanoner | 1170 | 15 |
16 | Lundin | 1168 | 7 |
17 | Rasmus o Co | 1153 | |
18 | KIF Joker | 1153 | |
19 | Mulligan | 1143 | |
20 | Müncharna | 1141 | |
21 | Vi & Judas | 1115 | |
22 | Kaos | 1095 | |
23 | Matz-Mikaelz | 1089 | |
24 | Leveranspajka | 1079 | |
25 | Steg för Steg | 1073 | |
26 | Otippat | 1072 | |
27 | MatzGöranz | 1072 | |
28 | Falleralla | 1066 | |
29 | V40 | 1051 | |
30 | Pellviks | 1045 | |
31 | Odenverken | 1033 | |
32 | LFC Poolarna | 1023 |
Resultat Omgång 3:
1 | Magpies Kanoner | 435 | Vidare till lördag |
2 | IBK | 416 | Vidare till lördag |
3 | Sexstrike | 408 | Vidare till lördag |
4 | Team Lod | 404 | Vidare till lördag |
5 | Steg för Steg | 398 | Vidare till lördag |
6 | Peax | 392 | Vidare till lördag |
7 | Mulligan | 391 | Vidare till lördag |
8 | LFC Poolarna | 385 | Vidare till lördag |
9 | CA Bolos PT | 375 | Vidare till lördag |
10 | KIF Joker | 373 | Vidare till lördag |
11 | Frogs 2 | 364 | Vidare till lördag |
12 | Kaos | 363 | Vidare till lördag |
13 | KIF 97:an | 352 | |
14 | CAs Bolos AA | 343 | |
15 | Klimparna | 327 | |
16 | GoT | 309 |
Resultat Omgång 2:
Omgång 2 | ||
1 | IBK | 1431 |
2 | Magpies Kanoner | 1313 |
3 | CAs Bolos AA | 1293 |
4 | Frogs 2 | 1265 |
5 | Klimparna | 1250 |
6 | Team Lod | 1225 |
7 | CA Bolos PT | 1223 |
8 | Peax | 1214 |
9 | LFC Poolarna | 1197 |
10 | Kaos | 1192 |
11 | Sexstrike | 1185 |
12 | KIF 97:an | 1168 |
13 | Mulligan | 1164 |
14 | Steg för Steg | 1158 |
15 | KIF Joker | 1149 |
16 | GoT | 1147 |
17 | Drei Trocaderos | 1137 |
18 | Team Akrawi | 1137 |
19 | Ersättarna | 1132 |
20 | The Twins | 1130 |
21 | PoM | 1116 |
22 | Leksingarna | 1111 |
23 | Team Hårfager | 1110 |
24 | Stenrik | 1098 |
25 | BK Bökeliakos | 1076 |
26 | Soldattorpet | 1072 |
27 | Ljushövvena | 1046 |
28 | Röa Gubbar | 1033 |
29 | Midsona | 970 |
30 | FFK | 937 |
31 | Tom & Fredrik | 678 |
32 | Flyers | 0 |
Resultat första omgången:
Placering | Lagnamn | Resultat | ||
1 | Peax | 1368 | 1 | |
2 | IBK | 1274 | 2 | |
3 | Magpies Kanoner | 1265 | 3 | |
4 | Kaos | 1240 | 4 | |
5 | BK Bökeliakos | 1226 | 5 | |
6 | Frogs 2 | 1206 | 6 | |
7 | CAs Bolos AA | 1195 | 7 | |
8 | Ersättarna | 1181 | 8 | |
9 | Mulligan | 1175 | 9 | |
10 | KIF 97:an | 1169 | 10 | |
11 | Team Lod | 1169 | 11 | |
12 | Team Akrawi | 1153 | 12 | |
13 | Sexstrike | 1145 | 13 | |
14 | Soldattorpet | 1140 | 14 | |
15 | PoM | 1139 | 15 | |
16 | CA Bolos PT | 1137 | 16 | |
17 | Team Hårfager | 1137 | 1 | |
18 | Steg för Steg | 1123 | 2 | |
19 | Stenrik | 1123 | 3 | |
20 | Leksingarna | 1120 | 4 | |
21 | KIF Joker | 1118 | 5 | |
22 | LFC Poolarna | 1113 | 6 | |
23 | Midsona | 1105 | 7 | |
24 | FFK | 1099 | 8 | |
25 | Klimparna | 1094 | 9 | |
26 | The Twins | 1092 | 10 | |
27 | Flyers | 1084 | 11 | |
28 | GoT | 1082 | 12 | |
29 | Tom & Fredrik | 1078 | 13 | |
30 | Ljushövvena | 1077 | 14 | |
31 | Drei Trocaderos | 1062 | 15 | |
32 | Röa Gubbar | 1059 | 16 | |
33 | Lorentzonz 2 | 1058 | ||
34 | BEJOS | 1047 | ||
35 | Bra på annat | 1042 | ||
36 | Team Ålleberg | 1041 | ||
37 | Piggelinerna | 1040 | ||
38 | Summit Strikers | 1036 | ||
39 | Team Ström | 1026 | ||
40 | RasmusViktor | 1015 | ||
41 | Fxxk it dude | 1005 | ||
42 | KalleXtra | 996 | ||
43 | Bingo | 990 | ||
44 | Elvärket | 986 | ||
45 | Lorentzonz | 0 | ||
46 | Linjeråtta | 0 | ||
47 | Team Ericsson | 0 | ||
48 | Åsle BK | 0 |
Wildcard | |||
Lagnamn | Slagning | HCP per serie | |
1 | Team Ålleberg | 1247 | 52 |
2 | Magpies Kanoner | 1246 | 0 |
3 | Team Akrawi | 1233 | 22 |
4 | LFC Poolarna | 1220 | 0 |
5 | KIF 97:an | 1206 | 26 |
6 | CAs Bolos AA | 1164 | 37 |
7 | Team Ström | 1152 | 0 |
8 | Lorentzonz 2 | 1084 | 36 |
9 | Piggelinerna | 1078 | 94 |
Klara Finallag! | ||
Fredagsfinal | ||
Peax | 17:00 | Bana 1 |
Soldattorpet | 17:00 | Bana 2 |
RasmusViktor | 17:00 | Bana 3 |
Lorentzonz | 17:00 | Bana 4 |
Ljushövvena | 17:00 | Bana 5 |
Mulligan | 17:00 | Bana 6 |
Linjeråtta | 17:00 | Bana 7 |
Flyers | 17:00 | Bana 8 |
Kaos | 17:00 | Bana 9 |
Midsona | 17:00 | Bana 10 |
Tom & Fredrik | 17:00 | Bana 11 |
WC 4 | 17:00 | Bana 12 |
WC 7 | 17:00 | Bana 13 |
The Twins | 18:00 | Bana 4 |
CA Bolos PT | 18:00 | Bana 5 |
Steg för Steg | 18:00 | Bana 6 |
Leksingarna | 18:00 | Bana 7 |
Bra på annat | 18:00 | Bana 8 |
Stenrik | 18:00 | Bana 9 |
PoM | 18:00 | Bana 10 |
WC 9 | 18:00 | Bana 11 |
Drei Trocaderos | 18:00 | Bana 12 |
KalleXtra | 18:00 | Bana 13 |
WC 1 | 18:00 | Bana 14 |
WC 5 | 18:00 | Bana 15 |
WC 8 | 18:00 | Bana 16 |
IBK | 19:00 | Bana 1 |
Röa Gubbar | 19:00 | Bana 2 |
Summit Strikers | 19:00 | Bana 3 |
Klimparna | 19:00 | Bana 4 |
Elvärket | 19:00 | Bana 5 |
FFK | 19:00 | Bana 6 |
Team Ericsson | 19:00 | Bana 7 |
Team Hårfager | 19:00 | Bana 8 |
WC 11 | 19:00 | Bana 9 |
GoT | 19:00 | Bana 10 |
Team Lod | 19:00 | Bana 11 |
WC 3 | 19:00 | Bana 12 |
Bingo | 20:00 | Bana 5 |
Sexstrike | 20:00 | Bana 6 |
Frogs 2 | 20:00 | Bana 7 |
Fxxk it dude | 20:00 | Bana 8 |
BK Bökeliakos | 20:00 | Bana 9 |
BEJOS | 20:00 | Bana 10 |
WC 10 | 20:00 | Bana 11 |
Åsle BK | 20:00 | Bana 12 |
KIF Joker | 20:00 | Bana 13 |
Ersättarna | 20:00 | Bana 14 |
WC 2 | 20:00 | Bana 15 |
WC 6 | 20:00 | Bana 16 |
Lördagsfinal | Tid | Bana |
Vi & Judas | 10:00 | Bana 1 |
Eliit | 10:00 | Bana 2 |
Lundin | 10:00 | Bana 3 |
Leveranspajka | 10:00 | Bana 4 |
Odenverken | 10:00 | Bana 5 |
Pappan & Pizzan | 10:00 | Bana 6 |
All Round | 10:00 | Bana 7 |
JoRo | 10:00 | Bana 8 |
Trippel X | 10:00 | Bana 9 |
Pellviks | 10:00 | Bana 10 |
Matz-Mikaelz | 10:00 | Bana 11 |
Skywalkers | 10:00 | Bana 12 |
Glory Bowl | 10:00 | Bana 13 |
V40 | 10:00 | Bana 14 |
Otippat | 10:00 | Bana 15 |
Ehn-Holgersson | 10:00 | Bana 16 |
Falleralla | 11:00 | Bana 1 |
Vänsterbull | 11:00 | Bana 2 |
Bad Personal | 11:00 | Bana 3 |
MatzGöranz | 11:00 | Bana 4 |
Müncharna | 11:00 | Bana 5 |
Rasmus o Co | 11:00 | Bana 6 |
Fredagsfinal 1 | 11:00 | Bana 7 |
Fredagsfinal 2 | 11:00 | Bana 8 |
Fredagsfinal 3 | 11:00 | Bana 9 |
Fredagsfinal 4 | 11:00 | Bana 10 |
Fredagsfinal 5 | 11:00 | Bana 11 |
Fredagsfinal 6 | 11:00 | Bana 12 |
Fredagsfinal 7 | 11:00 | Bana 13 |
Fredagsfinal 8 | 11:00 | Bana 14 |
Fredagsfinal 9 | 11:00 | Bana 15 |
Fredagsfinal 10 | 11:00 | Bana 16 |
Start tid för match kl: 18:00;19:00;20:00
Plats | Omgångar | Lagnamn | Vinst | Oavgjort | Förlust | Total | Snitt | Lagpoäng | Poäng | ||||||||||
1 | 14 | Vi & Judas | 9 | 2 | 3 | 16754 | 199.5 | 65 | 32 | ||||||||||
2 | 14 | Eliit | 10 | 0 | 4 | 16632 | 198 | 51 | 32 | ||||||||||
3 | 14 | IBK | 6 | 5 | 3 | 16539 | 196.9 | 46 | 30 | ||||||||||
4 | 14 | Peax | 6 | 4 | 4 | 16099 | 191.7 | 47 | 25 | ||||||||||
5 | 14 | Team Ström | 4 | 3 | 7 | 16310 | 194.2 | 34 | 20 | ||||||||||
6 | 14 | Team Tuba | 3 | 5 | 6 | 15883 | 189.1 | 34 | 18 | ||||||||||
7 | 13 | Greven, plast å ja | 3 | 4 | 6 | 13684 | 175.4 | 29 | 13 | ||||||||||
8 | 13 | Magpies Kanoner | 1 | 3 | 9 | 14316 | 183.5 | 21 | 7 |
Sammanställning spelare i grupp.