Start tid för match kl: 18:00;19:15

Plats Omgångar Lagnamn Vinst Oavgjort Förlust Total Snitt Lagpoäng Poäng
1 13 Hybris 7 3 3 16475 211.2 50 33
2 13 Rännan o Övertrampet 7 3 3 16009 205.2 47 26
3 13 PEAX 6 3 4 15637 200.5 42 25
4 13 Latch 4 3 6 15006 192.4 33 19
5 13 Ersättarna 3 3 7 15276 195.8 28 15
6 13 Team Tuba 2 5 6 14592 187.1 31 11

Sammanställning spelare i grupp.

Omgång 1

2024-01-17 18:00 11-12, PEAX – Hybris
2024-01-17 18:00 13-14, Team Tuba – Latch
2024-01-17 18:00 15-16, Ersättarna – Rännan o Övertrampet

Omgång 2

2024-01-24 19:15 11-12, Rännan o Övertrampet – Team Tuba
2024-01-24 19:15 13-14, Hybris – Ersättarna
2024-01-24 19:15 15-16, Latch – PEAX

Omgång 3

2024-01-31 18:00 11-12, Ersättarna – Team Tuba
2024-01-31 25:00 1-2, Rännan o Övertrampet – PEAX
2024-01-31 18:00 15-16, Latch – Hybris

Omgång 4

2024-02-07 19:15 11-12, Latch – Rännan o Övertrampet
2024-02-07 19:15 13-14, Ersättarna – PEAX
2024-02-07 19:15 15-16, Team Tuba – Hybris

Omgång 5

2024-02-14 18:00 13-14, Latch – Ersättarna
2024-02-14 23:30 10-11, Hybris – Rännan o Övertrampet
2024-02-14 18:00 15-16, Team Tuba – PEAX

Omgång 6

2024-02-21 19:15 11-12, Hybris – PEAX
2024-02-21 19:15 13-14, Latch – Team Tuba
2024-02-21 19:15 15-16, Rännan o Övertrampet – Ersättarna

Omgång 7

2024-02-28 18:00 11-12, Team Tuba – Rännan o Övertrampet
2024-02-28 18:00 13-14, Ersättarna – Hybris
2024-02-28 21:30 10-11, PEAX – Latch

Omgång 8

2024-03-06 19:15 11-12, Team Tuba – Ersättarna
2024-03-06 19:15 13-14, PEAX – Rännan o Övertrampet
2024-03-06 19:15 15-16, Hybris – Latch

Omgång 9

2024-03-13 18:00 11-12, Rännan o Övertrampet – Latch
2024-03-13 17:45 7-8, PEAX – Ersättarna
2024-03-13 18:00 15-16, Hybris – Team Tuba

Omgång 10

2024-03-20 19:15 11-12, Ersättarna – Latch
2024-03-20 19:15 13-14, Rännan o Övertrampet – Hybris
2024-03-20 19:15 15-16, PEAX – Team Tuba

Omgång 11

2024-03-27 18:00 11-12, PEAX – Hybris
2024-03-27 22:00 9-10, Team Tuba – Latch
2024-03-27 12:00 9-10, Ersättarna – Rännan o Övertrampet

Omgång 12

2024-04-03 19:15 11-12, Rännan o Övertrampet – Team Tuba
2024-04-03 19:15 13-14, Hybris – Ersättarna
2024-04-03 15:00 8-9, Latch – PEAX

Omgång 13

2024-04-10 18:00 11-12, Ersättarna – Team Tuba
2024-04-10 18:00 13-14, Rännan o Övertrampet – PEAX
2024-04-10 18:00 15-16, Latch – Hybris

Omgång 14

2024-04-17 19:15 11-12, Latch – Rännan o Övertrampet
2024-04-17 19:15 13-14, Ersättarna – PEAX
2024-04-17 19:15 15-16, Team Tuba – Hybris

Omgång 15

2024-04-24 18:00 11-12, Latch – Ersättarna
2024-04-24 18:00 13-14, Hybris – Rännan o Övertrampet
2024-04-24 18:00 15-16, Team Tuba – PEAX

Start tid för match kl: 19:15;18:00

Plats Omgångar Lagnamn Vinst Oavgjort Förlust Total Snitt Lagpoäng Poäng
1 13 Greven, plast å ja 6 6 1 15604 200.1 47 31
2 13 Kinnarparna 6 3 4 14847 190.3 46 25
3 13 Team Ström 4 4 5 15301 196.2 39 22
4 13 Lorentzon 4 4 5 15186 194.7 37 20
5 13 Midsona 4 4 5 14974 192 35 18
6 13 BK Balans 2 5 6 14717 188.7 30 14

Sammanställning spelare i grupp.

Omgång 1

2024-01-17 19:15 11-12, Midsona – BK Balans
2024-01-17 19:15 13-14, Team Ström – Lorentzon
2024-01-17 19:15 15-16, Greven, plast å ja – Kinnarparna

Omgång 2

2024-01-24 18:00 11-12, Kinnarparna – Team Ström
2024-01-24 18:00 13-14, BK Balans – Greven, plast å ja
2024-01-24 18:00 15-16, Lorentzon – Midsona

Omgång 3

2024-01-31 19:15 11-12, Greven, plast å ja – Team Ström
2024-01-31 19:15 13-14, Kinnarparna – Midsona
2024-01-31 19:15 15-16, Lorentzon – BK Balans

Omgång 4

2024-02-07 18:00 11-12, Lorentzon – Kinnarparna
2024-02-07 18:00 13-14, Greven, plast å ja – Midsona
2024-02-07 18:00 15-16, Team Ström – BK Balans

Omgång 5

2024-02-14 19:15 13-14, Lorentzon – Greven, plast å ja
2024-02-14 19:15 15-16, BK Balans – Kinnarparna
2024-02-21 16:45 11-12, Team Ström – Midsona

Omgång 6

2024-02-21 18:00 11-12, BK Balans – Midsona
2024-02-21 18:00 13-14, Lorentzon – Team Ström
2024-02-21 18:00 15-16, Kinnarparna – Greven, plast å ja

Omgång 7

2024-02-28 19:15 11-12, Team Ström – Kinnarparna
2024-02-28 19:15 13-14, Greven, plast å ja – BK Balans
2024-02-28 19:15 15-16, Midsona – Lorentzon

Omgång 8

2024-03-06 18:00 11-12, Team Ström – Greven, plast å ja
2024-03-06 18:00 13-14, Midsona – Kinnarparna
2024-03-06 18:00 15-16, BK Balans – Lorentzon

Omgång 9

2024-03-13 19:15 11-12, Kinnarparna – Lorentzon
2024-03-13 19:15 13-14, Midsona – Greven, plast å ja
2024-03-13 19:15 15-16, BK Balans – Team Ström

Omgång 10

2024-03-20 18:00 11-12, Greven, plast å ja – Lorentzon
2024-03-20 18:00 13-14, Kinnarparna – BK Balans
2024-03-20 18:00 15-16, Midsona – Team Ström

Omgång 11

2024-03-27 19:15 11-12, Midsona – BK Balans
2024-03-27 19:15 13-14, Team Ström – Lorentzon
2024-03-27 19:15 15-16, Greven, plast å ja – Kinnarparna

Omgång 12

2024-04-03 18:00 11-12, Kinnarparna – Team Ström
2024-04-03 18:00 13-14, BK Balans – Greven, plast å ja
2024-04-03 18:00 15-16, Lorentzon – Midsona

Omgång 13

2024-04-10 19:15 11-12, Greven, plast å ja – Team Ström
2024-04-10 19:15 13-14, Kinnarparna – Midsona
2024-04-10 19:15 15-16, Lorentzon – BK Balans

Omgång 14

2024-04-17 18:00 11-12, Lorentzon – Kinnarparna
2024-04-17 18:00 13-14, Greven, plast å ja – Midsona
2024-04-17 18:00 15-16, Team Ström – BK Balans

Omgång 15

2024-04-24 19:15 11-12, Lorentzon – Greven, plast å ja
2024-04-24 19:15 13-14, BK Balans – Kinnarparna
2024-04-24 19:15 15-16, Team Ström – Midsona

Start tid för match kl: 19:00;17:45

Plats Omgångar Lagnamn Vinst Oavgjort Förlust Total Snitt Lagpoäng Poäng
1 13 Modoiterna 12 1 0 15049 192.9 69 42
2 13 BK Bökeliakos 6 5 2 14634 187.6 51 28
3 13 Bocadillo 8 1 4 14320 183.6 45 26
4 13 Aspiranterna 7 1 5 14618 187.4 42 24
5 13 Elvärket 4 3 6 14222 182.3 31 19
6 13 Splittarna 4 3 6 13877 177.9 38 18
7 4 Glory Bowl 2 1 10 4092 170.5 10.5 7
8 13 Milford 1 1 11 12969 166.3 19.5 4

Sammanställning spelare i grupp.

Omgång 1

2024-01-17 19:00 7-8, Glory Bowl – Bocadillo
2024-01-17 19:00 3-4, Splittarna – Aspiranterna
2024-01-17 19:00 5-6, Modoiterna – BK Bökeliakos
2024-01-17 19:00 1-2, Elvärket – Milford

Omgång 2

2024-01-24 17:45 1-2, BK Bökeliakos – Splittarna
2024-01-24 24:00 7-8, Milford – Modoiterna
2024-01-24 22:00 4-5, Aspiranterna – Glory Bowl
2024-01-24 17:45 5-6, Elvärket – Bocadillo

Omgång 3

2024-01-31 19:00 1-2, Modoiterna – Elvärket
2024-01-31 21:00 3-4, Glory Bowl – BK Bökeliakos
2024-01-31 19:00 5-6, Splittarna – Milford
2024-01-31 19:00 7-8, Aspiranterna – Bocadillo

Omgång 4

2024-02-07 21:00 1-2, Glory Bowl – Milford
2024-02-07 17:45 3-4, Splittarna – Elvärket
2024-02-07 17:45 5-6, Modoiterna – Bocadillo
2024-02-07 17:45 7-8, Aspiranterna – BK Bökeliakos

Omgång 5

2024-02-14 19:00 1-2, Aspiranterna – Milford
2024-02-14 19:00 3-4, Bocadillo – BK Bökeliakos
2024-02-14 19:00 5-6, Elvärket – Glory Bowl
2024-02-14 19:00 7-8, Splittarna – Modoiterna

Omgång 6

2024-02-21 17:45 1-2, BK Bökeliakos – Milford
2024-02-21 17:45 3-4, Elvärket – Aspiranterna
2024-02-21 17:45 5-6, Bocadillo – Splittarna
2024-02-21 17:45 7-8, Glory Bowl – Modoiterna

Omgång 7

2024-02-28 19:00 1-2, BK Bökeliakos – Elvärket
2024-02-28 19:00 3-4, Splittarna – Glory Bowl
2024-02-28 19:00 5-6, Modoiterna – Aspiranterna
2024-02-28 19:00 7-8, Milford – Bocadillo

Omgång 8

2024-03-06 22:00 10-11, Bocadillo – Glory Bowl
2024-03-06 22:30 7-8, Aspiranterna – Splittarna
2024-03-06 17:45 5-6, BK Bökeliakos – Modoiterna
2024-03-06 17:45 3-4, Milford – Elvärket

Omgång 9

2024-03-13 19:00 1-2, Splittarna – BK Bökeliakos
2024-03-13 19:00 3-4, Modoiterna – Milford
2024-03-13 19:00 5-6, Glory Bowl – Aspiranterna
2024-03-13 19:00 7-8, Bocadillo – Elvärket

Omgång 10

2024-03-20 17:45 1-2, Elvärket – Modoiterna
2024-03-20 17:45 3-4, BK Bökeliakos – Glory Bowl
2024-03-20 23:00 8-9, Milford – Splittarna
2024-03-20 17:45 7-8, Bocadillo – Aspiranterna

Omgång 11

2024-03-27 19:00 1-2, Milford – Glory Bowl
2024-03-27 19:00 3-4, Elvärket – Splittarna
2024-03-27 19:00 5-6, Bocadillo – Modoiterna
2024-04-03 20:00 7-8, BK Bökeliakos – Aspiranterna

Omgång 12

2024-04-03 17:45 1-2, Milford – Aspiranterna
2024-04-03 17:45 3-4, BK Bökeliakos – Bocadillo
2024-04-03 17:45 5-6, Glory Bowl – Elvärket
2024-04-03 17:45 7-8, Modoiterna – Splittarna

Omgång 13

2024-04-10 19:00 1-2, Milford – BK Bökeliakos
2024-04-10 19:00 3-4, Aspiranterna – Elvärket
2024-04-10 19:00 5-6, Splittarna – Bocadillo
2024-04-10 19:00 7-8, Modoiterna – Glory Bowl

Omgång 14

2024-04-17 17:45 1-2, Elvärket – BK Bökeliakos
2024-04-17 17:45 3-4, Glory Bowl – Splittarna
2024-04-17 17:45 5-6, Aspiranterna – Modoiterna
2024-04-17 17:45 7-8, Bocadillo – Milford

Start tid för match kl: 15:00;16:15

Plats Omgångar Lagnamn Vinst Oavgjort Förlust Total Snitt Lagpoäng Poäng
1 14 JoRo 11 0 3 16323 194.3 67 41
2 14 CA´s Bolos FS 7 4 3 15455 184 48 29
3 14 KalleX 6 1 7 15554 185.2 37 21
4 14 Cor Team 4 5 5 15404 183.4 38 20
5 14 Odenverken 4 3 7 14996 178.5 32 17
6 14 Powerbowlarna 2 3 9 15137 180.2 30 11

Sammanställning spelare i grupp.

Omgång 15

2024-04-21 15:00 1-2, Cor Team – Powerbowlarna
2024-04-21 15:00 3-4, Odenverken – KalleX
2024-04-21 22:00 7-8, CA´s Bolos FS – JoRo

Start tid för match kl: 18:30;19:45;21:00

Plats Omgångar Lagnamn Vinst Oavgjort Förlust Total Snitt Lagpoäng Poäng
1 13 Ahl Fritz 8 3 2 15551 199.4 51 37
2 13 Team Dagens Dubbel 8 3 2 14583 187 52.5 30
3 13 Flyers 6 3 4 14789 189.6 43.5 26
4 13 97:an 4 3 6 14398 184.6 34 17
5 13 Drei Trocaderos 2 3 8 13856 177.6 27 10
6 13 Stigs Måleri 3 1 9 13199 169.2 20 10

Sammanställning spelare i grupp.

Omgång 14

2024-04-15 19:45 1-2, Ahl Fritz – Drei Trocaderos
2024-04-15 19:45 3-4, Stigs Måleri – Flyers
2024-04-15 19:45 5-6, 97:an – Team Dagens Dubbel

Omgång 15

2024-04-22 19:30 11-12, Ahl Fritz – Stigs Måleri
2024-04-22 19:30 13-14, Team Dagens Dubbel – Drei Trocaderos
2024-04-22 19:30 15-16, 97:an – Flyers

Start tid för match kl: 19:00;17:45

Plats Omgångar Lagnamn Vinst Oavgjort Förlust Total Snitt Lagpoäng Poäng
1 13 Modoiterna 12 1 0 15049 192.9 69 42
2 13 BK Bökeliakos 6 5 2 14634 187.6 51 28
3 13 Bocadillo 8 1 4 14320 183.6 45 26
4 13 Aspiranterna 7 1 5 14618 187.4 42 24
5 13 Elvärket 4 3 6 14222 182.3 31 19
6 13 Splittarna 4 3 6 13877 177.9 38 18
7 4 Glory Bowl 2 1 10 4092 170.5 10.5 7
8 13 Milford 1 1 11 12969 166.3 19.5 4

Sammanställning spelare i grupp.

Omgång 14

2024-04-17 17:45 1-2, Elvärket – BK Bökeliakos
2024-04-17 17:45 3-4, Glory Bowl – Splittarna
2024-04-17 17:45 5-6, Aspiranterna – Modoiterna
2024-04-17 17:45 7-8, Bocadillo – Milford

Start tid för match kl: 17:45;19:00

Plats Omgångar Lagnamn Vinst Oavgjort Förlust Total Snitt Lagpoäng Poäng
1 13 Euro Bowling 7 3 3 14473 185.6 48 32
2 13 Åsle BK 7 2 4 13840 177.4 50 29
3 13 Joker 7 3 3 13506 173.2 45 28
4 13 Kryzza Lugnt 7 3 3 13892 178.1 50 26
5 13 MEK-arna 3 4 6 13143 168.5 34 14
6 13 Bastards BC 0 1 12 12523 160.6 7 1

Sammanställning spelare i grupp.

Omgång 14

2024-04-16 19:00 1-2, Euro Bowling – MEK-arna
2024-04-16 19:00 3-4, Bastards BC – Åsle BK
2024-04-16 19:00 5-6, Joker – Kryzza Lugnt

Omgång 15

2024-04-23 17:45 1-2, Euro Bowling – Bastards BC
2024-04-23 17:45 3-4, Kryzza Lugnt – MEK-arna
2024-04-23 17:45 5-6, Joker – Åsle BK

Start tid för match kl: 16:15;15:00

Plats Omgångar Lagnamn Vinst Oavgjort Förlust Total Snitt Lagpoäng Poäng
1 14 Team Ålleberg 10 2 2 15948 189.9 62 42
2 14 Frogs 2 6 4 4 14562 173.4 50 26
3 14 Sexstrike 6 3 5 15033 179 46.5 26
4 14 Kör på det 4 4 6 14077 167.6 30.5 18
5 14 GCM 4 3 7 14069 167.5 33 16
6 14 CA´s Bolos PT 3 2 9 13658 162.6 30 11

Sammanställning spelare i grupp.

Omgång 15

2024-04-21 16:15 1-2, CA´s Bolos PT – Frogs 2
2024-04-21 16:15 3-4, GCM – Sexstrike
2024-04-21 16:15 5-6, Team Ålleberg – Kör på det

Start tid för match kl: 19:45;21:00;18:30

Plats Omgångar Lagnamn Vinst Oavgjort Förlust Total Snitt Lagpoäng Poäng
1 13 Team SvarAwi 8 2 3 13695 175.6 57 31
2 13 Bemika 4 6 3 13603 174.4 39.5 27
3 13 Klimparna 4 6 3 12859 164.9 39 21
4 13 Lila Tequila 5 1 7 12939 165.9 30.5 19
5 12 Med o utan H 3 5 5 11888 165.1 34 18
6 13 Staten och Kommunalen 4 2 7 12609 161.7 28 14

Sammanställning spelare i grupp.

Omgång 14

2024-04-15 19:30 11-12, Staten och Kommunalen – Klimparna
2024-04-15 19:30 13-14, Bemika – Team SvarAwi
2024-04-15 19:30 15-16, Med o utan H – Lila Tequila

Omgång 15

2024-04-22 18:30 1-2, Staten och Kommunalen – Bemika
2024-04-22 18:30 3-4, Lila Tequila – Klimparna
2024-04-22 18:30 5-6, Med o utan H – Team SvarAwi

Start tid för match kl: 19:00;17:45

Plats Omgångar Lagnamn Vinst Oavgjort Förlust Total Snitt Lagpoäng Poäng
1 13 FFK 11 2 0 13690 175.5 64.5 42
2 13 Bra på annat 5 2 6 12788 163.9 37.5 22
3 13 Team Lod 6 2 5 12979 166.4 47 20
4 13 MatzGöranz 5 1 7 13458 172.5 30 20
5 13 Stenrik 3 3 7 12469 159.9 28 13
6 13 Karlsson x2 4 0 9 12483 160 24 12

Sammanställning spelare i grupp.

Omgång 14

2024-04-16 17:45 1-2, Team Lod – Bra på annat
2024-04-16 17:45 3-4, Stenrik – Karlsson x2
2024-04-16 17:45 5-6, MatzGöranz – FFK

Omgång 15

2024-04-23 19:00 1-2, Team Lod – Stenrik
2024-04-23 19:00 3-4, FFK – Bra på annat
2024-04-23 19:00 5-6, MatzGöranz – Karlsson x2

X
X