Vidare till Sommarfinalen genom högsta renslagning:
Deltävling 1: Axel Engblom, Team Pergamon BC 1416 poäng
Deltävling 2: Lucas Fjällborg, BK Oden Falköping 1558 poäng
Deltävling 3:

Dessa tre spelare är fortfarande med och tävlar i Barometern då det är en fördel att komma topp 8!
Skulle de spelarna komma topp 25 kommer de att hoppas över och plats 26, 27 osv kommer att gå vidare till final!

#Barometer 2022JuniPoängJuliPoängaugustiPoängTotalslagningBONUSPOÄNGTotalpoäng
1Lucas FjällborgBK Oden Falköping7210020192
2Daniel BlomMarbodals BS1007020190
3Per-Erik ArnstålBK Oden Falköping767620172
4Joel LothigiusTeam Linköping BC796720166
5Victor LindbergBK Oden Falköping757120166
6Alexander LarssonTeam Pergamon BC707520165
7Viktor SvarénBK Kyrk Skövde519020161
8Peter HellströmTeam Clan BK567220148
9Mikael HermanssonBK Oden Falköping576920146
10Magnus ArvidssonGötene BK477820145
11Simon AnderssonFalköpings AIK BK685520143
12Henrik AhlstrandJönköpings Kägelklubb536820141
13Rickard JohanssonBK Oden Falköping556320138
14Henrik BlomqvistMarbodals BS734320136
15Albin LindbergBK Oden Falköping783720135
16Lucas AhlinBK Oden Falköping595420133
17Christer NäsströmFalköpings AIK BK674420131
18Alexander LundBk Gärdet495820127
19Kim BollebyTeam Pergamon BC278020127
20Oliver DahlgrenTeam Pergamon BC247920123
21David HermanssonBK Oden Falköping742520119
22Hugo FjällborgBK Oden Falköping772120118
23Axel EngblomTeam Pergamon BC90020110
24Bo SkyttBogesunds BK691920108
25John MielonenBK Kyrk Skövde583020108
26Ola AnderssonFalköpings AIK BK464020106
27Joakim FritzonBK Oden Falköping186620104
28Jonathan JacobssonBK 6480420104
29Robin LorentzonBK Oden Falköping335020103
30Mikael KarlssonFalköpings AIK BK295220101
31Noel HaglundBK Skrufscha324820100
32Sven RudaFalköpings AIK BK65132098
33Eddie FredrikssonSkövde AIK BK0772097
34Emil FahlénBK Dunder44332097
35Conny AnderssonTrollhättan Dolphins BK15592094
36Niclas OdbertBK Nobel6492093
37Lars LindbäckBK Kaskad7102091
38Patrik FranzénJönköpings Kägelklubb7642091
39Lars-Johan BjörkMarbodals BS50172087
40Robin JacobssonBK 640652085
41Alfred OdbertBK Nobel52122084
42Elias EhnFalköpings AIK BK6302083
43Tobias BeijbomBK Oden Falköping6212083
44Anton AdolfssonTeam Alingsås BC0612081
45Birgitta KarlssonFalköpings AIK BK45152080
46Conny JohnssonBK Thule6002080
47Timmie AhlTeam Pergamon BC0602080
48Leif LindqvistFalköpings AIK BK30282078
49Kim KarlssonTeam Mariestad BK0562076
50Kristoffer KlassonKinna BK7474
51Johannes TigerstrandTeam Clan BK7373
52Rebecka LarsenBK Högland14352069
53Tim DavidssonBK Joker4802068
54Pontus AnderssonTeam Clan BK6666
55Martin KarlssonBk Midas0462066
56Jerry NejdJönköpings Kägelklubb0452065
57Stefan LundqvistBK Oden Falköping28162064
58Ulf AbrahamssonFalköpings AIK BK4302063
59Adam HenströmTeam Alingsås BC6262
60Hans AhlinBK Oden Falköping0422062
61Pia TukkiBogesunds BK4202062
62Per OlssonBK Nobel6161
63Jan NiskanenBogesunds BK4102061
64Per GilbertssonMarbodals BS0412061
65Aarne TukkiBogesunds BK4002060
66Glenn HolménMörlanda BS1382059
67Henry IngmanssonBK Viskan3902059
68Håkan AnderssonVänersborg BS3802058
69Henrik JohanssonBK Pondus5757
70Roger AbrahamssonFalköpings AIK BK3702057
71Juhani OjalaTeam Mariestad BK3602056
72Pontus SunnercrantzBK Wik0362056
73Jan LarsenTeam Clan BK5454
74Mattias AhlinBK Oden Falköping0342054
75Hendrick JonassonEksjö BK/EBOK5353
76Erno AntikainenKinna BK5151
77Kjell AntonssonPremier BC3102051
78Thomas HelanderBK Oden Falköping0312051
79Jörgen FritzonVara BK4949
80Johan LeijonTeam Mariestad BK0292049
81Joakim RickardssonSkövde AIK BK4747
82Hanna LindbergBK Oden Falköping2252047
83Per SkoglundBorås BK/BK Midas0272047
84Claes NorbergGötene BK0262046
85Tilda LindbergBK Oden Falköping2602046
86Anders RogvallJönköpings Kägelklubb0232043
87Olof AbrahamssonFalköpings AIK BK2302043
88Håkan BeijbomFalköpings AIK BK2102041
89Emelie HjorthJönköpings Kägelklubb2002040
90Tommy AndersenJönköpings Kägelklubb6142040
91Anton EkmanTeam Pergamon BC3939
92Christoffer IvarssonKvänums BK1902039
93Rasmus AnderssonIFK Borås1702037
94Johannes MagnussonGetinge Bowling BK3535
95Ann-Charlotte NordvallBK Kåess3434
96Håkan EhnFalköpings AIK BK1302033
97Simon Ritzl-HäggbladBorås GIF BK3232
98Mats HulénGötene BK0112031
99Tomas LorentzonBK Oden Falköping1102031
100Peter SvenssonSödra BK1002030
101Roger JohanssonFalköpings AIK BK082028
102Susanne JanssonBK Nobel802028
103Adam SvärdBK Astoria072027
104Jimmy NordvallBK Kåess2525
105Kjell HelanderBK Oden Falköping502025
106Erik FahlénBK Dunder2424
107Elsa OdbertBK Nobel402024
108Robin IlhammarTeam Clan BK32023
109Bo ElefantTrollhättan Dolphins BK2222
110Max KojicJönköpings BS2020
111Anders GustavssonLidköpings Pensionärers BK002020
112Angelica LovrencicTeam Mariestad BK002020
113Ann-Britt ÖstenssonBK Calluna Borås002020
114Annika StrömBK Oden Falköping002020
115Bertil RydénTrollhättan Dolphins BK002020
116Daniel JacobssonBK 64002020
117Elias RickardssonBK Kyrk Skövde002020
118Erik AhlstrandTeam Mariestad BK002020
119Erik KilanderYtterby IK002020
120Jan KjellqvistKvänums BK002020
121Jan SunnercrantzBK Lidex002020
122Johanna KilanderYtterby IK002020
123Jörgen FredrikssonSkövde AIK BK002020
124Kauko KorpelaBK Viskan002020
125Kim HelanderBogesunds BK002020
126Kjell StrömbergFalköpings AIK BK002020
127Lena DomarFalköpings AIK BK002020
128Lennart JohanssonBK Oden Falköping002020
129Lukas EhnFalköpings AIK BK002020
130Malin JohnssonBK Thule002020
131Maria SkyttBogesunds BK002020
132Marianne SkoglundBorås BK/BK Midas002020
133Mats WahlströmMarbodals BS002020
134Monika SmedbergBK Kyrk Skövde002020
135Peter ÖstenssonBK Viskan002020
136Sebastian LorentzonBK Oden Falköping002020
137Stefan BergdahlBK Viskan002020
138Tony JohanssonJönköpings Kägelklubb002020
139Tore TorgersenBK Joker002020
140Ulrika DurkeLinköpings DBS Zorita002020
141Daniel ForsbergMörlanda BS1818
142Conny AronssonMörlanda BS1602036
143Torbjörn WernerssonBK Kåess1212
144Rickard IngvarssonBK Oden Falköping1010
145Peter IgelströmBK Nobel99
146Fredrik PetterssonVara BK66
147Marcus FogelbergMarbodals BS33
148Ambjörn LindqvistTeam Baltzar BC22
149Bosse LodFalköpings AIK BK22
150Alice FlodinTeam X-Calibur BK00
151Christer AxMarbodals BS00
152Daniel ArvidssonBs Marbodahl00
153Daniel BowenEksjö BK/EBOK00
154Jonny LarssonVårkulla IK00
155Louice MagnussonGetinge Bowling BK00
156Malin JohanssonBK Högland00
157Oscar SvenssonBK Nobel00
158Pierre TingmyrBK Oden Falköping00
159Stefan NilssonBK Nobel00
160Thomas DanielssonBK Oden Falköping00
161Timothy JönssonIFK Borås00
162Tobias JarlemarkBK Nobel00
163Christina LindqvistBK Merci00
164Alice LindqvistBK Merci00
165Anne-Marie BjunertIFK Göteborg DAM00
166Emma JanssonMarbodals BS00
167Filip MalmerMarbodals BS00
168Göran LarssonTrollhättan Dolphins BK00
169Hannes HellstenUppsala BC 9000
170Jesper PetterssonTeam Alingsås BC00
171Jonny FlodinMörlanda BS00
172Leif DavidssonBK Joker00
173Mats MartinssonVara BK00
174Niklas HallbergBK Astoria00
175Olivia MalmerBK Oden Falköping00
176Peter DimanderUppsala BC 9000
177Per FahlénBK Dunder00
178Rickard BädickerBK Dunder00
179Roger LarssonUppsala BC 9000
180Sandra LundgrenBK Merci00
181Tobias HedvallVara BK00
182Tobias HogdinTeam Pergamon BC00
183Ulf DanielssonEksjö BK/EBOK00
X
X