Resultat Augusti, Eiffel Tower
Plac.NamnKlubbTURBOSlagningHcpTotaltPoäng
1Lucas FjällborgBK Oden Falköping9995101930
2Kim BollebyTeam Pergamon BC972097225
3Tobias ForsFalköpings AIK BK1558961495220
4Håkan EhnOlicens2677843291219
5Pontus FalkhällTeam Pergamon BC902291018
6Elias EhnOlicens7793290717
7Mikael HermanssonBK Oden Falköping7653289316
8Andreas MannBK Kyrk Skövde8341187815
9Mats KnutssonMarbodals BS847586714
10Per GilbertssonMarbodals BS8211186513
11Jonny FritzonFalköpings AIK BK7453086512
12Ann-Britt ÖstenssonBK Calluna Borås7632586311
13Rickard JohanssonBK Oden Falköping2117552786310
14Kenny HolgerssonMarbodals BS83958599
15Leif LindqvistFalköpings AIK BK220790178588
16Stefan LundqvistBK Oden Falköping172797148537
17Ola AnderssonFalköpings AIK BK752248486
18Roger JohanssonFalköpings AIK BK227727308475
19Erik AhlstrandTeam Mariestad BK16984018445
20Per-Erik ArnstålBK Oden Falköping749238415
21Fredrik PetterssonVara BK735268395
22Tomas LorentzonOlicens254705328335
23Tilda LindbergBK Oden Falköping709308295
24Sebastian LorentzonOlicens263698328265
25Lennart JohanssonBK Oden Falköping696328245
26Mats WahlströmMarbodals BS80358235
27Daniel BlomMarbodals BS168767128155
28Inge PetterssonOlicens687328155
29Hanna LindbergBK Oden Falköping687328155
30Olof AbrahamssonFalköpings AIK BK215739188115
31Simon AnderssonFalköpings AIK BK732198085
32Mikael KarlssonFalköpings AIK BK679328075
33Peter ÖstenssonBK Viskan675317995
34Emil BillmanBK Oden Falköping719187915
35Marie LarssonGötene BK663327915
36Jesper PetterssonTeam Alingsås BC713197895
37Jimmy JanssonFalköpings AIK BK667307875
38Kauko KorpelaBK Viskan659327875
39Roger SandstedtOlicens654327825
40Kurt JohanssonFalköpings AIK BK650327785
41Birgitta KarlssonFalköpings AIK BK647327755
42Albin LindbergBK Oden Falköping647327755
43Christer NäsströmFalköpings AIK BK162644327725
44Adam HenströmBK Wik75547715
45Anton AdolfssonTeam Alingsås BC74467685
46David HermanssonBK Oden Falköping723117675
47Lukas EhnOlicens635327635
48Johan LindbergBK Oden Falköping650277585
49Ulf AbrahamssonFalköpings AIK BK629327575
50Victor LindbergBK Oden Falköping692167565
51Tony LorentzonBK Kyrk Skövde176602307225
52Kim KarlssonTeam Mariestad BK591327195
53Alexander HolmTeam Alingsås BC664137165
54Roger PettersenOlicens569326975
55Stefan BergdhalBK Viskan566326945
56Jonathan WinhagenBK Thule636136885
57Rickard KarlssonGötene BK169553326815
58Angelica LovrencicTeam Mariestad BK526326545
Månadsvinnare – Juni – Taj Mahal
SpelareKlubbSlagning
1:aElias EhnOlicens999
2:aRickard JohanssonBK Oden Falköping986
3:eDavid HermanssonBK Oden Falköping961
Månadsvinnare – Juli – Big Ben
SpelareKlubbSlagning
1:aRickard JohanssonBK Oden Falköping1047
2:aJesper PetterssonTeam Alingsås BC1038
3:eLucas FjällborgBK Oden Falköping1037
Turbovinnare
SpelareKlubbSlagning
JuniMikael ThimbergBK Kyrk Skövde284
JuliErik AhlstrandTeam Mariestad BK279
Augusti

Poängtabell

Resultat Juni Månad

Resultat Juli Månad

Vinster i sommarfinalen

1:a 7.000 kr
2:a 4.000 kr
3:e 2.000 kr
4:e–8:e 500 kr

Varje månadsvinnare

Får ett presentkort gällande på bowlingstället
1:a 2.000 kr
2:a 1.000 kr
3:e 500 kr

Varje månad spelar du om poäng

30 p till högsta slagning
25 p till näst högsta
20 p till tredje, 19 p, 18 p osv.
5 p är det minsta antal poäng som delas ut.
Max antal poäng efter 3 månader är 90 p.

Final

Du kvalificerar dig till sommarfinalen genom att samla poäng i samtliga månadstävlingar eller vidare genom varje månads Turbo.
De 25 bästa + 4 bästa damer som ej kvalificerat sig i topp 25 + 3 vinnare av respektive månads Turbo.
Finalen spelas 22 augusti 2020.

Turbo

Högsta resultat i serie 4 inkl hcp = finalplats

Avgifter

START 250 kr
REENTRY 120 kr
TURBO 20 kr per start

Starter

Onsdagar och Torsdagar hela sommaren klockan 18:00 och ca 19:45.

Antal Serier

4 st

Oljning

Juni – Taj Mahal

Juli – Big Ben

Augusti – Eiffel Tower

sker inför första starten.

HCP

Fri spelstyrka upp till 222 p 85 %.
Max 32 p.
Olicensierade 32 p.
Vid tidigare licens görs en bedömning av hallen angående ditt hcp.

Speldagar

AUGUSTI
5-6, Banprofil: Eiffel Tower
12-13, Banprofil: Eiffel Tower
19-20, Banprofil: Eiffel Tower

Registrering här nedan

augusti

12aug18:0019:3012 Augusti 2020 18:00 - Banprofil: Eiffel TowerBli den första att anmäla sig24 Kvarvarande platser

12aug19:4521:0012 Augusti 2020 19:45 - Banprofil: Eiffel Tower1 spelare har anmält sig23 Kvarvarande platser

13aug18:0019:3013 Augusti 2020 18:00 - Banprofil: Eiffel TowerBli den första att anmäla sig24 Kvarvarande platser

13aug19:4521:0013 Augusti 2020 19:45 - Banprofil: Eiffel TowerBli den första att anmäla sig24 Kvarvarande platser

19aug18:0019:3019 Augusti 2020 18:00 - Banprofil: Eiffel TowerBli den första att anmäla sig24 Kvarvarande platser

19aug19:4521:0019 Augusti 2020 19:45 - Banprofil: Eiffel TowerBli den första att anmäla sig24 Kvarvarande platser

20aug18:0019:3020 Augusti 2020 18:00 - Banprofil: Eiffel TowerBli den första att anmäla sig24 Kvarvarande platser

20aug19:4521:0020 Augusti 2020 19:45 - Banprofil: Eiffel TowerBli den första att anmäla sig24 Kvarvarande platser

X
X