Resultat Juli, Big Ben
Plac.NamnKlubbTURBOSlagningHcpTotaltPoäng
1Joakim RickardssonSkövde AIK BK2089311799930
2Lukas EhnOlicens2658423297025
3Anton AdolfssonTeam Alingsås BC210941696520
4Mikael HermanssonBK Oden Falköping8243295219
5Tobias ForsFalköpings AIK BK2588951495118
6Emil BillmanBK Oden Falköping8771894917
7Christer NäsströmFalköpings AIK BK7913291916
8Mats WahlströmMarbodals BS894591415
9Leif LindqvistFalköpings AIK BK8411790914
10Elias RickardssonSkövde AIK BK2757803290813
11Alexander HolmTeam Alingsås BC8381389012
12Tony LorentzonBK Kyrk Skövde2347693088911
13Roger PettersenOlicens7563288410
14Ola AnderssonFalköpings AIK BK198786248829
15Rickard JohanssonBK Oden Falköping768278768
16Per GilbertssonMarbodals BS831118757
17Lennart JohanssonBK Oden Falköping732328606
18Håkan EhnOlicens188729328575
19Jimmy JanssonFalköpings AIK BK729308495
20Adam HenströmBK Wik21883048465
21Roger JohanssonFalköpings AIK BK213715308355
22Stefan LundqvistBK Oden Falköping173772148285
23Sebastian LorentzonOlicens179694328225
24Birgitta KarlssonOlicens673328015
25Lucas FjällborgBK Oden Falköping77457945
26Ulf AbrahamssonFalköpings AIK BK649327775
27Mikael KarlssonFalköpings AIK BK625327535

Resultat Juni Månad

Vinster i sommarfinalen

1:a 7.000 kr
2:a 4.000 kr
3:e 2.000 kr
4:e–8:e 500 kr

Varje månadsvinnare

Får ett presentkort gällande på bowlingstället
1:a 2.000 kr
2:a 1.000 kr
3:e 500 kr

Varje månad spelar du om poäng

30 p till högsta slagning
25 p till näst högsta
20 p till tredje, 19 p, 18 p osv.
5 p är det minsta antal poäng som delas ut.
Max antal poäng efter 3 månader är 90 p.

Final

Du kvalificerar dig till sommarfinalen genom att samla poäng i samtliga månadstävlingar eller vidare genom varje månads Turbo.
De 25 bästa + 4 bästa damer som ej kvalificerat sig i topp 25 + 3 vinnare av respektive månads Turbo.
Finalen spelas 22 augusti 2020.

Turbo

Högsta resultat i serie 4 inkl hcp = finalplats

Avgifter

START 250 kr
REENTRY 120 kr
TURBO 20 kr per start

Starter

Onsdagar och Torsdagar hela sommaren klockan 18:00 och ca 19:45.

Antal Serier

4 st

Oljning

Oljning sker inför första starten.

HCP

Fri spelstyrka upp till 222 p 85 %.
Max 32 p.
Olicensierade 32 p.
Vid tidigare licens görs en bedömning av hallen angående ditt hcp.

Speldagar

JUNI
3-4, Banprofil: Taj Mahal
10-11, Banprofil: Taj Mahal
17-18, Banprofil: Taj Mahal
24-25, Banprofil: Taj Mahal
JULI
1-2, Banprofil: Big Ben
8-9, Banprofil: Big Ben
15-16, Banprofil: Big Ben
22-23, Banprofil: Big Ben
29-30, Banprofil: Eiffel Tower
AUGUSTI
5-6, Banprofil: Eiffel Tower
12-13, Banprofil: Eiffel Tower
19-20, Banprofil: Eiffel Tower

Registrering här nedan

juli

02jul18:0019:302 juli 2020 18:00 - Banprofil: Big Ben

02jul19:4521:002 juli 2020 19:45 - Banprofil: Big Ben

08jul18:0019:308 juli 2020 18:00 - Banprofil: Big Ben

08jul19:4521:008 juli 2020 19:45 - Banprofil: Big Ben

09jul18:0019:309 juli 2020 18:00 - Banprofil: Big Ben

09jul19:4521:009 juli 2020 19:45 - Banprofil: Big Ben

15jul18:0019:3015 juli 2020 18:00 - Banprofil: Big Ben

15jul19:4521:0015 juli 2020 19:45 - Banprofil: Big Ben

16jul18:0019:3016 juli 2020 18:00 - Banprofil: Big Ben

16jul19:4521:0016 juli 2020 19:45 - Banprofil: Big Ben

22jul18:0019:3022 juli 2020 18:00 - Banprofil: Big Ben

22jul19:4521:0022 juli 2020 19:45 - Banprofil: Big Ben

23jul18:0019:3023 juli 2020 18:00 - Banprofil: Big Ben

23jul19:4521:0023 juli 2020 19:45 - Banprofil: Big Ben

29jul18:0019:3029 juli 2020 18:00 - Banprofil: Eiffel Tower

29jul19:4521:0029 juli 2020 19:45 - Banprofil: Eiffel Tower

30jul18:0019:3030 juli 2020 18:00 - Banprofil: Eiffel Tower

30jul19:4521:0030 juli 2020 19:45 - Banprofil: Eiffel Tower

augusti

05aug18:0019:305 Augusti 2020 18:00 - Banprofil: Eiffel Tower

05aug19:4521:005 Augusti 2020 19:45 - Banprofil: Eiffel Tower

06aug18:0019:306 Augusti 2020 18:00 - Banprofil: Eiffel Tower

06aug19:4521:006 Augusti 2020 19:45 - Banprofil: Eiffel Tower

12aug18:0019:3012 Augusti 2020 18:00 - Banprofil: Eiffel Tower

12aug19:4521:0012 Augusti 2020 19:45 - Banprofil: Eiffel Tower

13aug18:0019:3013 Augusti 2020 18:00 - Banprofil: Eiffel Tower

13aug19:4521:0013 Augusti 2020 19:45 - Banprofil: Eiffel Tower

19aug18:0019:3019 Augusti 2020 18:00 - Banprofil: Eiffel Tower

19aug19:4521:0019 Augusti 2020 19:45 - Banprofil: Eiffel Tower

20aug18:0019:3020 Augusti 2020 18:00 - Banprofil: Eiffel Tower

20aug19:4521:0020 Augusti 2020 19:45 - Banprofil: Eiffel Tower

X
X